POLECAMY

  • All
  • Brak kategorii
“RUCH ROZWIJAJĄCY DLA DZIECI” Weronika Sherborne

ruch-rozwijajacy-dla-dzieci-weronika-sherborne-malgorzata-mroziak-integracyjne-centrum-treningowe

Weronika Sherborne opisuje założenia swojej metody opartej na analizie ruchu Rudolfa Labana zwracając uwagę na ogromne znaczenie świadomości ciała i przestrzeni w procesie tworzenia relacji interpersonalnych budowanych w czasie wzajemnych kontaktów z partnerem lub grupą. Językiem bliskim każdemu praktykowi przedstawia aktywności ruchowe zgodnie z jej głównym założeniem, które brzmi:
„Najlepszym przyrządem gimnastycznym jest twoje ciało.”

Lektura obowiązkowa dla osób zajmujących się Ruchem Rozwijającym.

“KOMUNIKACJA POPRZEZ RUCH” Cyndi Hill

Cyndi Hill, wieloletnia przyjaciółka i współpracowniczka Weroniki Sherborne, współzałożycielka Fundacji Sherborne w Wielkiej Brytanii, poszerza swoją pozycję o analizę aktualnej literatury fachowej potwierdzającą tezy i teorię Ruchu Rozwijającego. W sposób skrupulatny i przejrzysty opisuje metodę wzbogacając ją własnym bardzo bogatym doświadczeniem.

Zamieszcza także przykłady wykorzystania metody w sposób twórczy, gdzie stanowiła ona inspirację. Wiele materiałów do praktycznego wykorzystania w czasie własnej praktyki.

Książka do nabycia na kursach I i II stopnia w sprzedaży bezpośredniej

 

“METODA WERONIKI SHERBORNE W TERAPII I WSPOMAGANIU ROZWOJU DZIECKA”

MARTA BOGDANOWICZ, BOŻENA KISIEL, MARIA PRZASNYSKA

Nadal najlepsza z dotychczasowych polskich publikacji na temat Ruchu Rozwijającego przedstawiająca metodę zgodnie z założeniami autorki w niezmodyfikowanej wersji. Zawiera informacje na temat znaczenia ruchu w rozwoju człowieka, genezy metody i organizacji zajęć. W sposób przejrzysty opisuje stosowane rodzaje ruchu i przykładowe aktywności ruchowe.